• Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

Tiskárna

 

Tiskárna studia Upapæpop vznikla jako experimentální prostor pro ruční tisk a malonákladovou výrobu produktů z papíru, látek i netradičních materiálů.

Středobodem dílny je plně vybavená knihtiskárna s více jak 70ti kasami původních českých písem pro klasickou ruční sazbu od drobných tiskovin až po plakáty a stroji pro tisk z výšky do formátu A2 na různé druhy materiálů. Disponujeme také rozsáhlým vybavením pro práci s papírem a ruční knižní vazbu.

Tiskárna i dílna slouží pouze pro naši vlastní autorskou tvorbu a realizaci zakázek našeho studia.

Netiskneme neautorské návrhy ani cizí zakázky jako subdodavatelé.

Písmo a ruční sazba

 

Více jak 70 kompletních abeced původních českých typografických písem 2. pol. 20. století. Ruční kovová a plakátová sazba pro knihtisk

a tisk z výšky ve velikostech od 6 do 240 typografických bodů.

Tiskařské stroje

 

Ruční stolní příklopové lisy Boston a Adana pro tisk do formátu A5. Automatický příklopový lis Adast Grafopress GPE pro formáty A4. Ruční obtahovací lis pro tisk plakátů do formátu A2.

Knihtisk a tisk z výšky

Tisk z výšky je tisková technika s velmi specifickým charakterem.

Při ručním tisku je každý kus jedinečný originál. Typická je reliéfní stopa vznikající tlakem při otisku matrice do podkladu.

Práce s materiály

 

Rádi experimentujeme s materiály. Máme zkušenosti s mnoha druhy papírů, od velmi jemných rýžových či cigaretových po průmyslové lepenky a buničinové kartony. Rádi pracujeme také s látkami a plátny.